Race Results

Mylor - Byron Fleet

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 1010
Rank Fleet Boat SailNo Club HelmName PY Start Finish Elapsed Corrected Points
1 Byron Nightowler 4390 MYC Mike Lithgo 969 1010 14:33:07 4:23:07 4:31:32 1.0
2 Byron Jab Jab 9926T MYC Richard Chart 846 1010 14:07:50 3:57:50 4:41:08 2.0
3 Byron Noon Hi 9630 FSC Jack Penty 898 1010 14:31:20 4:21:20 4:51:01 3.0
4 Byron Alice's Mirror 4656 St MYC Mike Garside 866 1010 14:34:02 4:24:02 5:04:53 4.0
5 Byron Moondance 2367 RstSC John Bailey 890 1010 14:52:58 4:42:58 5:17:56 5.0
6 Byron Poppy 787 RCYC Ruth Hambling 988 1010 15:47:10 5:37:10 5:41:16 6.0
7 Byron Aura 8837 MYC Euan Beattie 963     DNC   18.0
7 Byron Xenia 955 HRSC Paddy Royall 864     DNC   18.0
7 Byron Tai Mo Shan 3881 RCYC Neil Chamberlain 961     DNC   18.0
7 Byron Kernow Dolphin 8432 RCYC Brian Steptoe 1004     DNC   18.0
7 Byron Moonshadow 3500 RCYC John Dalton 898     DNC   18.0
7 Byron Merlin 2562 St MYC Paddy Fox 848     DNC   18.0
7 Byron Ghost II 9846Y RNSA David Fowles 1042     DNC   18.0
7 Byron China Blue 7754 St MYC Micheal Croft 815     DNC   18.0
7 Byron Blues Dancer 6696 St MYC Micheal Croft 815     DNC   18.0
7 Byron Akamas 4594L RCYC Martin Leech 932     DNC   18.0
7 Byron Celtic Spirt 2839 St MYC Gawain Bysouth 999     DNC   18.0

Mylor - IRC Fleet

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 1005
Rank Fleet Boat SailNo Club HelmName IRC Start Finish Elapsed Corrected Points
1 IRC Black Dog 9868 PNYC Stuart Sawyer 1.084 1005 13:28:31 3:23:31 3:40:37 1.0
2 IRC Juno 9821 HRSC Johnny Walker 1.022 1005 13:42:12 3:37:12 3:41:59 2.0
3 IRC Daring 8752T RCYC Damien Bloor 1.003 1005 13:57:54 3:52:54 3:53:36 3.0
4 IRC Jackdaw 4243 FSC Bob Warren 1.054 1005 13:48:51 3:43:51 3:55:56 4.0
5 IRC Scorpion 5592 FSC Geoff Davies 0.891 1005 14:32:30 4:27:30 3:58:21 5.0
6 IRC Inn Spirit 9707 RCYC Simon Copperwait 1.033 1005 13:57:14 3:52:14 3:59:54 6.0
7 IRC Just4Play 443 St MYC Mark Humphrey 0.95     RET   7.0
8 IRC British Beagle 3936 St MYC Charles Emmett 0.936     DNC   15.0
8 IRC General Khaos 9233 FSC Ian Jakeways 0.97     DNC   15.0
8 IRC Elusive 1191   Neil Trathen 0.907     DNC   15.0
8 IRC Demolition 8444 PZSC Mel Sharp 0.929     DNC   15.0
8 IRC Whiplash 5435 FSC Paul Pullen 0.952     DNC   15.0
8 IRC Jalabeano 3392 RCYC Martin English 0.976     DNC   15.0
8 IRC Insatiable 3098 RCYC Tim Cunliffe 1.059     DNC   15.0

Mylor - Byron 2H Fleet

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 1010
Rank Fleet Boat SailNo Club HelmName PY Start Finish Elapsed Corrected Points
1 Byron 2H Noon Hi 9630 FSC Jack Penty 898 1010 14:31:20 4:21:20 4:51:01 1.0
2 Byron 2H Aura 8837 MYC Euan Beattie 963     DNC   10.0
2 Byron 2H Moonshadow 3500 RCYC John Dalton 898     DNC   10.0
2 Byron 2H Kernow Dolphin 8432 RCYC Brian Steptoe 1004     DNC   10.0
2 Byron 2H Nightowler 4390 MYC Mike Lithgo 969     DNC   10.0
2 Byron 2H Poppy 787 RCYC Ruth Hambling 988     DNC   10.0
2 Byron 2H China Blue 7754 St MYC Micheal Croft 815     DNC   10.0
2 Byron 2H Akamas 4594L RCYC Martin Leech 932     DNC   10.0
2 Byron 2H Tai Mo Shan 3881 RCYC Neil Chamberlain 961     DNC   10.0

Mylor - IRC 2H Fleet

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 1005
Rank Fleet Boat SailNo Club HelmName IRC Start Finish Elapsed Corrected Points
1 IRC 2H Jackdaw 4243 FSC Bob Warren 1.054 1005 13:48:51 3:43:51 3:55:56 1.0
2 IRC 2H Just4Play 443 St MYC Mark Humphrey 0.95     RET   2.0
3 IRC 2H Daring 8752T RCYC Damien Bloor 1.003     DNC   9.0
3 IRC 2H Demolition 8444 PZSC Mel Sharp 0.929     DNC   9.0
3 IRC 2H Juno 9821 HRSC Johnny Walker 1.022     DNC   9.0
3 IRC 2H General Khaos 9233 FSC Ian Jakeways 0.97     DNC   9.0
3 IRC 2H British Beagle 3936 St MYC Charles Emmett 0.936     DNC   9.0
3 IRC 2H Scorpion 5592 FSC Geoff Davies 0.891     DNC   9.0

www.sailwave.com - Sailwave Joomla Component